Dünya mobilya sektörünün kalbi Türkiye’de atıyor

trabzon mobilya

trabzon mobilya

Dünyada üretim anlamında üst sıralarda olduğumuz mobilya yan sanayi sektör liderleri yurtdışı iş bağlantıları yapmak ve son gelişmeleri görmek amacıyla İstanbul’da 5. kez buluşuyor. Büyümek için yurt dışına açılmanın gerekliliği konusunda hemfikir mobilya yan sanayi üreticilerinin heyecanla beklediği ZOW Fuarı, 17 Ocak tarihinde kapılarını açıyor. 20 ülkeden 250 firma temsilcileri, sektör liderleri ve karar vericilerin buluşacağı fuar, 2013 yılı trendlerinin de belirleyicisi olacak.

Hedef dünyada Türk mobilya stilini oluşturmak
Türkiye mobilya endüstrisi hammadde üretiminde dünyada ilk sıralarda. MOSDER (Türkiye Mobilya Sanayicileri Derneği) ve Orta Anadolu İhracatçı Birliklerinin verilerine göre son yıllarda mobilya sektöründe Türkiye yüzde 20 büyüdü ve toplam üretim hacmimiz 6 milyar doları aştı. Gelecek yıllarda büyüme hızımızın ve üretim hacmimizin artmasını bekleniyor. Yine MOSDER’in dünya genelinde yapılan araştırmasına göre Türkiye mobilya sektöründe 5 yıl içinde ilk 10 ihracatçı ülke arasında yer alacak.
Büyümek için ihracat yapmak gerekliliğinin bilincinde olan Türk üreticiler, uluslar arası fuarlara çok önem veriyorlar. Mobilya Yan Sanayi ve İç Tasarım Tedarik Fuarı ZOW, bu konuda Türkiye’de alanında tek fuar. Bu sene 17- 20 Ocak 2013 tarihlerinde 5. kez düzenlenecek fuar, hem VIP konsept anlayışıyla hem de uluslar arası alanda eşsiz bir iş platformu sağlayarak diğer fuarlardan ayrılıyor. ZOW Fuarı’nın nihai hedefi tüm dünyada aranan, istenen Türk Mobilya stilini oluşturmak.
Yeni pazarlardan temsilciler de ağırlanacak
Birçok firmanın 2013 yılına yönelik en yeni ürünlerini sergileyeceği ZOW Fuarı, mobilya konusunda yılın ilk fuarı olma özelliği ile de yeni yılın belirleyicisi konumunda. İki yıldır düzenlediği seminerler programı ile kimliğine eğitici özelliğini de ekleyen fuar, bu kapsamda bu sene ana konuşmacı olarak Dror Benshetrit’i getiriyor. “Özgürlük Adası”nın tasarımcısı Benshetrit’in yanında INDER ve İç Mimarlar Odası’ndan uzmanların da paneller düzenleyeceği ZOW Essentials’ın bu seneki ana teması “Kentsel Dönüşümün İç Mimariye Etkileri”.
Yüzde 30’u yabancı olmak üzere yaklaşık 250 katılımcının yer alacağı ZOW Fuarı’nın İstanbul ekibi öncelikle Orta Afrika’da Kenya, Sudan ve Tanzanya’ya uzanan ziyaretler gerçekleştirdi. Yeni pazarlar bulma amaçlı yaptığı geziler sonucu Batı Avrupa’dan da ziyaretçi ve katılımcılar ağırlayacak ZOW Fuarı, inovatif kimliğini bu konuda da gösterdi. Rusya, Irak gibi önemli pazarlarla ilişkilerini daha da sağlamlaştıran ZOW, üst düzey yetkililerle elit bir ortamda birebir görüşme imkanı bekleyen üreticileri bu sene de memnun edecek.
Trabzon Mobilya Sektörü ile ilgili güncel haberler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: