İlk Mağazasını Açtı!

trabzon mobilya

trabzon mobilya

Danimarkalı mobilya markası BoConcept, Türkiye’deki ilk mağazasını Etiler’de açtı. Sade çizgiler ve farklı tasarımlar vaat eden markasının tasarımcısı Morten Georgsen Odense’yle buluştum. İşte dünyada 340 mağazası bulunan mağazasının tasarımcısından en yeni mobilya trendleri.

Tasarım artık korkulan bir şey olmaktan çıkıyor. Heykelsi ürünler yerini kullanışlı mobilyalara ve objelere bırakıyor. Diğer taraftan da artık iyi tasarım daha çok kişiye ulaşıyor. Köşeli, uzanıp televizyon izlenebilecek masalara ilgi her geçen gün artıyor. Sehpa ve masalarda da amaç aym anda pek çok işe yaraması. Artık içi açılan masalar, depolama ürünü olarak da kullanılıyor. Aym zamanda, kaldırılan yan kanatlarında yemek yendiği gibi bilgisayar konulup çalışüabiliyor. Veya büyük bir televizyon sehpası düşünün.Artık böyle bir tasarım hem odayı ikiyebölüyor hem de televizyonluk olarak kullanılabiliyor. Şehirleşme dünyadaki en büyük trendlerden biri. Çoğu ev artık en fazla 90 metrekare. Özellikle ABD ve Japonya’da evler gitgide küçülüyor.
Türkiye’de de rezidans, stüdyo daire ve lortlar artıyor. Bu yüzden esnek mobilya dönemi başhyor. Örneğin yüksek bir tavana sahipsiniz salonunuzdaki saklama ünitelerini dik koyabilir, sonrasmda geniş eve taşınırsanız bunları yan yana kullanıp değerlendirebilirsiniz. Veya bazı koltuklarda mobilyaları bir arada kullanabileceğiniz gibi isterseniz parçalara ayırarak evin farklı alanlarında değerlendirebilirsiniz.
Doğal Ürünler ve Açık Renkler
Avrupa ve ABD, krizin etkisiyle daha doğal ürünleri tercih etmeye başhyor. Deri malzemeler de hayatımıza giriyor. Açık renkler tercih ediliyor. Ahşap ürünlerde de açık renk hâkimiyeti var. Alüminyum, farklı metal alaşımlarda yükseliyor. Mobilyalar elektronik ürünlere de benzemeye başhyor. Gelişen teknolojiyle birlikte elektronik ve mobilyalar iç içe.
Trabzon Mobilya Sektörü ile ilgili güncel haberler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: