Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) tarafından mobilya sektörünün sorunları masaya yatırıldı.

 

trabzon mobilya

trabzon mobilya

Ekonomist yazar Dr. Rüştü Bozkurt yönetiminde KARGİD binasında yapılan toplantıya, KARGİD Mobilya Sektörü Başkanı Cem Çapkınoğlu ile derneğin mobilya sektörü üyeleri Aydın Gündoğdu, Şefik Yavuz, Bekir Emre Çaylı, Serkan Tokul, Haydar Tosun, Hasan Akpınar, Zafer Ofluoğlu ve Alper Bektaş katıldı.

Dünyada her şeyin hızlı bir değişim süreci içerisinde olduğunu ve bu değişimden mobilya sektörünün de etkilendiğini belirten Dr. Rüştü Bozkurt, “Değişmeye, gelişmeye karşı elimizde ne silah var? Ne yapacağız? Böylesine büyük değişimlerin tek bir silahı var; sürekli işimizi sorgulamak. Bugünün en büyük silahı, en büyük gücü; ne yapıyorum niçin yapıyorum, nasıl yapıyorum, en büyük silah bunlar. Sizlere Karacaoğlan’ın bir sözünü hatırlatmak istiyorum; ‘Cehennem yerinde hiç ateş yoktur – Gidenler ateşi kendileri götürür.’ Biz de kendi ateşimizi götürmemek için diyaloglarımızı artırarak, enerjimizi etkin bir şekilde kullanarak çözümü birlikte bulmalıyız.” dedi.

KARGİD Başkan Yardımcısı ve Mobilya Sektörü Başkanı Cem Çapkınoğlu da üyeleriyle sık sık bir araya gelerek Trabzon’da mobilya sektörü için neler yapılabileceğini konuştuklarını belirtti. Çapkınoğlu, “Trabzon’un MASKO ve MOBESKO tarzı sitelere ihtiyacı olduğu fikri daha da güçlendi. Bunun için resmi kurumlara ziyaretlerimiz olacak. KARGİD Mobilya Sektörü olarak Trabzon da yeni bir cazibe merkezi oluşturmak istiyoruz.” diye konuştu.

Trabzon Mobilya Sektörü ile ilgili güncel haberler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: