KARGİD üyesi işadamları, TUSKON’un ticaret köprüsü programından memnun döndü

trabzon mobilya

trabzon mobilya

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD) Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, Türk işadamlarının inşaat sektöründe Asya ve Afrika’ya damgasını vuracağını söyledi.

Altıntaş, Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) tarafından, 19-20 Haziran tarihlerinde İstanbul’da düzenlenen ve dünyanın 130 ülkesinden bin 500 işadamının katılımıyla gerçekleşen Dünya Ticaret Köprüsü programında, KARGİD üyesi firmaların da önemli iş birliği ve ticari bağlantılar kurduğunu bilgisini verdi. Programın bu yıl sektörel ağırlıklı olarak planlandığını kaydeden Altıntaş, yurt dışından programa katılan inşaat – mobilya sektöründen prestijli ve referanslı bin 500 firmanın Türk işadamlarıyla buluşarak 20 bin ikili iş görüşmelerinde bulunduğunu belirtti.

KARGİD üyesi işadamlarının da programdan çok olumlu iş bağlantıları yaptığını ifade eden Altıntaş, “Trabzonlu bir işadamı üyemiz Afrika kıtasındaki Gambiya’ya 15 bin ton çimento ihracatı için anlaşma sağladı. Başka bir üyemiz ise Özbekistan da vitrifiye üzerine yatırım yapan bir firmayla ortaklık yapma yolunda.” dedi.

Trabzon Mobilya Sektörü ile ilgili güncel haberler…

Bir Cevap Yazın

Aşağıya bilgilerinizi girin veya oturum açmak için bir simgeye tıklayın:

WordPress.com Logosu

WordPress.com hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Google fotoğrafı

Google hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Twitter resmi

Twitter hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Facebook fotoğrafı

Facebook hesabınızı kullanarak yorum yapıyorsunuz. Çıkış  Yap /  Değiştir )

Connecting to %s

%d blogcu bunu beğendi: